Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! Ne-am mutat pe www.aboutyou.forum.st ! v

 

 Regulament forum!

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
avatar



Regulament forum! Empty
MesajSubiect: Regulament forum!   Regulament forum! Icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 3:47 am

Reguli generale ale forumului

Înainte de a posta pe forum

Înainte de a posta pe forum sunteți rugați să folosiți opțiunea Căutare și să verificați dacă nu sa mai postat același subiect de mai multe ori.
Dacă postați un subiect de discuție/o problemă sau altceva care sa mai postat și disputat pe forum, subiectul dumneavoastră va fii închis de un membru care face parte din staff și dumneavoastră veți fii atenționat cu 1 avertizare.

Titlul unui subiect și conținutul său

În primul rând trebuie să fiți expliciți în titlul subiectului cât și în conținutul său.Dacă postați titluri gen „Ajutor” „Problemă” „Help” sau alte bazaconii subiectul va fii menținut închis de către un membru care face parte din staff.

Limba utilizată pe forum

Acesta fiind un forum român sunteți rugați dar nu obligați să vă treceți tastatura pe română pentru o cât mai bună înțelegere și socializare.

Culoarea sau culoriile de folosință pentru membrii forumului

Bold sau alte culorii sunt strict rezervate pentru moderare și pot fii utilizate doar de membrii care fac parte dintr-un grup anume care se numește mai pe scurt staff.Membrii sunt rugați să folosească culoarea de bază oferită de forum.În caz contrat veți fii atenționați cu 1 avertizare.

Flood-ul

Sunteți rugați să nu folosiți cuvintele de genul „lol” „rofl” sau altele.În caz contrat veți fii atenționat cu 1 avertizare.

Postatul

Postatul de mesaje duble sau triple care se mai numesc și double post sau triple post sunt strict interzise.Dacă nu a apărut nici un mesaj într-un interval de 24 de ore atunci puteți posta iar alt mesaj.În caz contrar veți fii atenționat cu 1 avertizare.

Publicitatea

Sunteți rugați să nu oferiți link-uri prin subiecte/mesaje/mesaje private unui sau mai multor membrii.Link-uri dealea unor site-uri sau forumuri.Singurile link-uri permise sunt cele care redirecționează către www.help.forumgratuit.ro, www.help.forumactif.ro și celelalte forumuri oficiale de suport ale administratoriilor unor forumuri.Mesajul sau subiectul care conține o reclamă va fii editat de staff în Link șters și dumneavoastră veți primii ban permanent pentru publicitate.Utilizatorii care primesc reclame prin mesaj privat sunt rugați să anunțe.

Postatul ilegal

Este ilegal să postați mesje/subiecte de rasism, ură, ciudă, critici proaste, etc.În caz contrat veți fii atenționat cu 1 avertizare.

Limbajul SMS

Sunteți rugați ca limbajul care îl folosiți prin sms-uri sau pe messenger să nu îl folosiți și pe forum, la ce ma refer eu oare? Pe messenger sau când scrieți SMS-uri folosiți prescurtări, dar aici nu aveți voie!În caz contrat veți fii atenționat cu 1 avertizare.

Răbdarea, cel mai important lucru!

Sunteți rugați să aveți răbdare, să deschideți două subiecte sau să postați de mai multe ori că nu aveți răbdare este inutil și patetic și veți fii atenționat cu 1 avertizare.
Fiecare dintre noi avem o viață, nu suntem legați de calculator și de acest forum ca să vă răspundem imediat.

Respectul adus de voi către staff

Sunteți rugați să respectați staff-ul și munca lor.Ei muncesc din bună plăcere pe acest forum, nu din obligație și muncesc pentru voi ca să aveți o atmosferă cât mai comodă și plăcută pe forum.
Ați putea să le aduceți respect citiind și respectând regulamentul, asta ușurândule munca!

Conturiile multiple

Să fiți deținător de 2 sau mai multe conturi este absolut inutil și patetic!Un cont vă este de ajuns.În caz contrar veți primii ban permanent pe toate înafară de cel mai activ, acela fiind cu cele mai multe mesaje postate pe acest forum.Singura dată când aveți voie să vă mai faceți încă un cont este dacă primul vostru cont vă este banat.

Avatarul și semnătura/semnăturiile deținute de dumneavoastră

În primul rând mărimea maximă cerută să o aveți la avatar este 150x150, nu mai mult!
Mărimea cerută pentru semnătură este 450x150, nu mai mult!
Este maxim să dețineți doar 2 semnături, 2 vă sunt de ajuns.

Reclama prin avatar/semnătură/semnături este strict interzisă și pedepsită ca orice altă reclamă.

Singurul câmp special unde puteți să vă puneți forumul este „Website”

Insultatul/Înjuratul

Sunteți rugați să dețineți puțin respect și pentru ceilalți membrii și să nu-i insultați sau înjurați, asta făcândui să simtă că existența lor pe acest pământ nu-și are rost.Fiecare are o viață și fiecare are dreptul la viață!În caz contrar vi se dărui drept cadou 1 avertizare.


Spam-ul

Noi considerăm ca fiind spam când postați același mesaj care are un înțeles aproape identic cu alt mesaj care a fost postat în același subiect tot de dumneavoastră sau alt utilizator.Postatul în continu de același mesaj,subiect sau întrebare.Spam-ul este pedepsit cu 3 avertizări.

Punctele importante!

Ban-ul întotdeauna se dă permanent, nu mai puțin!

Sunteți rugați să citiți cât mai des regulamentul, pentru că poate să fie remodificat oricând fără să fiți anuntați.

Îmi cer scuze față de fete că am folosit mai des termeni adresate genului „masculin”.

Deasemenea nici hack-uri nu aveți voie să postați - ban !!!
Sus In jos
https://cln-zone.forumgratuit.ro
 
Regulament forum!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» tutorial ninsoare pe forum
» tutorial cums a va vedeti ipul pe forum
» tutorial vederea adminilor online pe forum sau mes

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: CLN-ZONE :: Regulament-
Mergi direct la: